Utworzenie konta w Scratch

Scratch to edukacyjny język programowania, stworzony jako środek do nauczania podstaw programowania komputerów oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku.

Scratch umożliwia tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli, a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku.

Konto w Scratch

W środowisku Scratch możecie pracować bezpośrednio w przeglądarce internetowej lub zainstalować je na swoim komputerze. Niezależnie od tego, czy korzystacie ze środowiska zainstalowanego lokalnie, czy przez stronę www, wygląd ekranu praktycznie nie będzie się różnił.

Zacznijcie od utworzenia konta na stronie scratch.mit.edu. Po potwierdzeniu konta, będziecie mogli zapisywać i udostępniać stworzone przez siebie projekty.

Film ilustrujący jak utworzyć konto na portalu scratch.mit.edu /www.wowschool.pl/

Koniecznie dajcie znać czy udało się Wam utworzyć konta. W tym celu skorzystajcie z formularza kontaktowego, albo prześlijcie wiadomość na moją skrzynkę e-mail.

Przejdź dalej: Interfejs programu Scratch