Efekty w prezentacji

Zastosowanie efektów, dzięki którym slajdy będą się pojawiały w atrakcyjny sposób, a umieszczone na nich obrazy i teksty zaczną się poruszać pozwoli ożywić prezentację utworzoną w programie PowerPoint.

Przejścia między slajdami

Otwórz kartę Przejścia. Znajduje się tu wiele opcji, dzięki którym możesz ustawić efekty towarzyszące pojawianiu się danego slajdu.

Po kliknięciu w jedną z propozycji zobaczysz na ekranie rezultat jej użycia. Efekt przejścia wybrany dla danego slajdu możesz także zobaczyć w dowolnym momencie pracy nad prezentacją. Wystarczy na karcie Przejścia kliknąć opcję Podgląd.

Przejścia między slajdami /www.dlanauczyciela.pl/

Aby zastosować w całej prezentacji wybrane przejście między slajdami, wystarczy kliknąć opcję Zastosuj do wszystkich.

Animacje w prezentacji

Animacja w programie PowerPoint polega na wprawieniu w ruch wybranych elementów na slajdzie. Animacją może być na przykład powiększanie się napisu lub efekt lotu zdjęcia.

W celu dodania animacji wybierz element na slajdzie, a następnie przejdź do karty Animacje. Zobaczysz tam nazwy różnych efektów, które możesz zastosować do danego obiektu. Na zielono zostały oznaczone efekty wejścia, na żółto – wyróżnienia, a na czerwono – efekty wyjścia. Po kliknięciu w wybraną animację zobaczysz jej podgląd na slajdzie.

Dodanie animacji /www.dlanauczyciela.pl/

Wybraną animację możesz zmodyfikować. W zależności od rodzaju animacji są dostępne różne opcje, na przykład czas jej trwania.

Przejdź dalej: Dźwięk i wideo w prezentacji