Główne funkcje programu PowerPoint

Z pomocą poniższego filmu przypomnij sobie główne funkcje programu PowerPoint.

Główne funkcje programu PowerPoint /www.dlanauczyciela.pl/

Tytuł prezentacji i motyw slajdów

Kliknij w znajdujący się na slajdzie napis „Kliknij, aby dodać tytuł” i wpisz tytuł prezentacji. Następnie kliknij w pole poniżej, aby dodać podtytuł.

Motyw slajdów

Aby slajd był atrakcyjny dla odbiorców, warto zmienić jego tło i wybrać odpowiednią czcionkę. W tym celu możesz skorzystać z gotowych motywów (projektów slajdów z dobranymi kolorami, czcionkami i efektami oraz układem elementów). Znajdziesz je na karcie Projektowanie w grupie Motywy.

Każdy z motywów możesz modyfikować według własnych potrzeb. Umożliwiają to opcje dostępne w grupie Warianty na karcie Projektowanie. Aby zmienić kolory motywu, wybierz opcję Kolory.

Na karcie Projektowanie w grupie Warianty są dostępne także trzy kolejne opcje: Czcionki (umożliwiają ustawienie kroju pisma dla bieżącego motywu), Efekty (wybór efektów grafiki) i Style tła (zmiana wyglądu tła). Poeksperymentuj z różnymi możliwościami.

Dodanie kolejnych slajdów

Po ustawieniu odpowiadającego ci motywu możesz dodać do prezentacji kolejne slajdy. W tym celu przejdź do karty Narzędzia główne i wybierz opcję Nowy slajd.

Przejdź dalej: Wstawianie elementów do prezentacji