Wstawianie elementów do prezentacji

Aby wstawić na slajd dodatkowe elementy przejdź do karty Wstaw i wybierz na przykład Obrazy albo Pole tekstowe. W przypadku obrazów, w wyświetlonym oknie odszukaj odpowiednią fotografię, zaznacz ją i zatwierdź wybór przyciskiem Wstaw.

Tworzymy album fotograficzny

W programie PowerPoint utworzenie albumu ze zdjęciami jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do karty Wstawianie i kliknąć opcję Album fotograficzny. Wyświetli się wtedy okno, które umożliwia wstawienie obrazów do prezentacji.

Wstawienie zdjęcia do albumu /www.dlanauczyciela.pl/

Po utworzeniu albumu możesz zmienić jego tytuł na pierwszym slajdzie. Podobnie można zmienić podpisy pod poszczególnymi zdjęciami.

Opcje formatowania zdjęć

Program PowerPoint daje bardzo dużo możliwości zmiany wyglądu zdjęć. Gdy klikniesz w dane zdjęcie, pojawi się wokół niego ramka, a na wstążce uaktywni się karta Formatowanie.

Opcje dostępne na karcie Formatowanie dają różne możliwości dostosowania fotografii do swoich potrzeb. Możesz na przykład zmienić jasność i kontrast zdjęcia. Ciekawe efekty daje zastosowanie opcji Ponowne kolorowanie, która powoduje zastąpienie dotychczasowych kolorów innymi. Opcja Efekty artystyczne pozwala tak zmienić zdjęcie, aby wyglądało na przykład jak obrazek narysowany kredą.

Jeśli chcesz, aby w prezentacji była widoczna tylko część zdjęcia, skorzystaj z opcji Przytnij. Dzięki niej możesz przyciąć fotografię w zależności od swoich potrzeb.

Usunięcie tła zdjęcia

Jeśli chcesz, aby zamiast tła fotografii było widać tło prezentacji, zastosuj opcję Usuń tło, którą znajdziesz na karcie Formatowanie.

Usunięcie tła ze zdjęcia /www.dlanauczyciela.pl/

Przejdź dalej: Efekty w prezentacji